Take-off Barista Training Programı

Barista OL eğitim merkezinde verilecek olan bu eğitimle birlikte kahve sektörün hızlı bir giriş yapmanızı sağlıyoruz. 

Take-off Barista Eğitim Programının yüz yüze gerçekleşmesi ve profesyonel ticari ekipmanlarla uygulamalı öğrenmeye olanak tanıması en önemli avantajlarındandır. Süt bilimi, latte sanatı ve kahve kalitesinin değerlendirilmesine kadar, kahve endüstrisinin her alanını kapsayan detaylı ve geniş kapsamlı bir eğitimdir. Değirmen ayarları, pitcher, süt seçerken dikkat etmemiz gerekenler, buhar çubuğunun kullanımı, makinelerin bakımı ve temizliği gibi en ince ayrıntılara kadar öğreneceğiniz bu eğitimin sonunda sertifika almaya hak kazanırsınız. Özenle öğütülüp sunulan kahvelerin kremalarına kendi tadınızı yansıtmanız için krema hazırlanması, krema yapılırken dikkat etmeniz gerekenler gibi konular bu eğitimde ele alınır. Bu eğitim sonunda, tüm kahve reçetelerini profesyonel kahve makinelerinde uygulayabilecek ve içecekleri hızlı ve kaliteli bir şekilde hazırlayabilecek seviyeye gelmeniz hedeflenmektedir. 

Take-off Barista Eğitimlerimiz teorik ve pratik eğitimlerden oluşmaktadır.

Paylaş

Take-off Barista Training Programı: 

Barista OL'a ait içeriklerden ve programdan oluşan eğitimdir. Bu eğitim süresince teorik, pratik eğitimler alınır.

Teorik eğitimimizde kahve ile alakalı bilgiler verilirken, demleme çeşitleri, kavurma çeşitleri, kahve dükkanı ekipmanları, öğütme çeşitlerine göre kahveler gibi bilgilerin hepsi ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır.

Manuel ve otomatik parkurlarda verilen pratik eğitimimizde ise espresso bazlı kahveleri tek tek yapmaya başlıyor ve liste kahvelerini öğreniyorsunuz. Süt eğitimi, sütten krema elde etme gibi konular da bu eğitim de ele alınıyor ve eğitmen eşliğinde pratik beceriler kazanılana kadar pratik yapılması sağlanıyor. Latte Art'a bu bölümde giriş yapılır fakat çeşitlerinin eğitimleri bu eğitimde verilmemektedir.

Bar temizliği, makine temizliği ve ekipman temizliği ile ilgili bilgilendirmeler eğitimimiz süresince sağlanmaktadır. Take-off eğitim programımız, 5 kişilik gruplarla 5 güne yayılacak şekilde gerçekleştirilir.

Eğitimler sonrasında Barista OL adı ile düzenlediğimiz sertifikanızı alabilirsiniz.

Barista eğitimi

Take-off Barista Training Program

Eğitimlerimiz sonrasında

  Barista olabilirsiniz

 Yurt dışında rahatça iş bulabilirsiniz

 Vardiya Müdürü olabilirsiniz

 İşletme yöneticisi olabilirsiniz

 Zincir kahve mağazalarının herhangi bir pozisyonunda çalışabilirsiniz
 

Barista Ol Eğitim Merkezinde verilecek olan bu eğitimde Temel kahve eğitimlerine ek olarak bir barista nasıl olur, nasıl giyinir, nasıl sunum yapar sorularının cevaplandığı barista teorik ve pratik eğitimleri verilecektir. Değirmen ayarları, pitcher özellikleri ve seçimi, süt seçerken dikkat etmemiz gerekenler, buhar çubuğunun kullanımı, makinelerin bakımı ve temizliği gibi en ince ayrıntılara kadar aydınlatılacaksınız. Özenle öğütülüp sunulan kahvelerinin kremalarına kendi tadınızı yansıtmanız için krema hazırlanması, krema yapılırken dikkat etmeniz gerekenler ve evde ya da kahve yapılan her yerde harikalar yaratamanın yolları kahve aromaları ile sizlere gösterilecektir. Bu eğitim sonunda bu alanda herkesten bir adım önde olacaksınız.

Eğitimler belirtilen tarihlerde 5 gün sürmekte olup pratik ve teorik eğitimlerden oluşan Take-off Barista Programımız, 30 saat sürmektedir. İzmir'de verilen eğitimlerimiz 4 gün toplam 30 saat sürmektedir. Eğitimler talep sınırı olmaksızın hafta içi açılmaktadır. Öncesinde ilan edilen eğitimler etkinlikler sayfamızda yayınlanmaktadır.

Program eğitim merkezinin durumuna göre değişikliğe uğrayabilir, değişiklikten önce katılımcılar kesinlikle bilgilendirilir.

 

Program eğitim merkezinin durumuna göre değişikliğe uğrayabilir, değişiklikten önce katılımcılar kesinlikle bilgilendirilir.

İlk Yorumu Siz Gönderin!

Yorum gönderin

Barista Eğitimleri

Bilgi Talep Formu